Arzu MADENLİHakkımda

Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra  yüksek lisans eğitimimi yine Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamladım. Daha sonra İngiltere’de MLS College’da “Business Management” eğitimi aldım.

Yüksek lisanstan itibaren 20 yılı aşkın süredir profesyonel çalışma hayatının içinde bulunarak değişik sektörlerde ancak hep pazarlama ve marka ile ilgili konularda çalıştım. B2C ve B2B alanlarında markaların ve ürünlerin pazar araştırmalarının yapılması, pazarlama/marka stratejilerinin belirlenmesi, marka/ürün konumlandırması, iletişimi, lansmanı, fiyatlandırması, pazarlama bütçesi, dijital pazarlama, satış kampanyaları ve müşteri memnuniyeti çalıştığım alanlara örnekler.

Sigorta, perakende, enerji, beyaz eşya ve medya sektörlerinde, uluslararası, yerel, kurumsal ve aile şirketlerinde orta ve üst düzey yöneticilik yaptım. Markaların büyümesi, gelişmesi için stratejik çözümler yaratmak, projelendirerek faaliyete geçirmek ve şirketlerin marka çalışmalarına destek vermek üzere freelance danışman olarak hayat yolculuğuma devam ediyorum.

Türkiye’de devlet okullarında okumuş bir kişi olarak aldıklarımı topluma geri vermek amaçlı sosyal sorumluluk bilinci ile BÜMED’de son sınıf öğrencilerine iş hayatı ile ilgili mentörlük yapıyorum. Aynı zamanda iş hayatına ara vermiş ve yeniden dönmekte zorlanan eğitimli kadınlara destek veren YenidenBiz Derneği’nin İcra Kurulu’nda yer almaktayım.

Detaylı bilgi için Linkedin’deki CV’mi inceleyebilirsiniz.